o nás

1

Slovo monuita vychází ze slov "měsíc" a "perpetuita" a znamená pravidelnou nekončící měsíční platbu. Právě tyto dva principy jsou základem pro fungování spolku MONUITA, který má za cíl poskytovat finanční podporu svým členům a jejich blízkým pravidelně každý měsíc po neomezeně dlouhou dobu.
2

Spolek MONUITA vznikl jako neziskový projekt rodičů, kterým není lhostejné, jak bude jejich stáří a stáří jejich dětí finančně zajištěno. Spolek MONUITA nemá žádné majitele, ale tvoří jej jeho členové, kteří se aktivně podílejí na fungování spolku a na vytváření jeho pravidel za účelem poskytování podpory sebe a svých blízkých a to formou tzv. monuity.
3

Základní princip monuity je založen na veřejných datech z finančních trhů, spolek nedisponuje žádným speciálním know-how. Spolek jako právní forma je nákladově efektivní a činnost spolku transparentní. Stanovy spolku MONUITA poskytují samoregulující pravidla, aby nebylo možné členské příspěvky zpronevěřit anebo zneužívat spolek ke komerčním účelům.
4

Martin Buršík spoluzakladatel a tvůrce monuity, předseda výkonného výboru spolku

2007 - 2009 / senior konzultant / PriceWaterhouseCoopers
2009 - 2012 / finanční ředitel a prokurista / CZ a SK společnosti skupiny Stahlgruber a jejich předchůdkyně
2012 - současnost / investiční manažer / BURŠÍK CAPITAL s.r.o.
2016 - současnost / spoluzakladatel montessori Příbram / Spolek DaR (Děti a Rodiče)
2018 - současnost / zastupitel, 1. místostarosta a ekonom města Příbram

Absolvent Slezské Univerzity v oboru ekonomika a management (2002, titul Ing.) a Cranfield University ve Velké Británii v oboru managementu a firemních financí (2007, titul MBA).

Klíčové dokumenty spolku MONUITA:

Přihláška nového člena MONUITA

MONUITA Stanovy (pdf)

MONUITA Pravidla hospodaření (pdf)

MONUITA Plán podpory (pdf)

Směrnice a Zásady o zpracování osobních údajů (pdf)

Transparentní účet – provozní účet spolku (Fio banka a.s. – náhled účtu)

Monuita z.s. – Výroční zpráva 2021